800 zł

Fibryna

Fibryna jest materiałem autologicznym, co oznacza, że jest pozyskiwana z krwi własnej pacjenta. W odróżnieniu od osocza fibryna podana do skóry tworzy siatkę, w której zawieszone są wysokie stężenia płytek krwi, czynników wzrostu, komórek macierzystych oraz leukocytów.

Umów wizytę

Opis zabiegu

Zabieg fibryną bogatopłytkową to najnowocześniejsza procedura zabiegowa, bazująca na wieloletnich doświadczeniach w stosowaniu osocza bogatopłytkowego.

Fibryna bogatopłytkowa wstrzyknięta do tkanek powoli koaguluje, tworząc swego rodzaj żel, całkowicie naturalny materiał dający efekt wypełnienia. Ponadto dzięki mezenchymalnym komórkom macierzystym i aktywowanym płytkom krwi, z których uwalniają się czynniki wzrostu, i-PRF ma regenerujący wpływ na otaczające tkanki. Prosta procedura pozyskania fibryny bogatopłytkowej wykorzystuje jedynie fizjologiczne właściwości krwi. Krew jest pobrana i odwirowana bez antykoagulantów oraz sztucznych aktywatorów– zwiększa to dodatkowo bezpieczeństwo zabiegu. Płynna fibryna I-PRF podana miejscowo do tkanek natychmiast wypełnia przestrzenie od wewnątrz.

Autologiczna fibryna daje przełomowe rezultaty w zakresie odmładzania skóry. Dzięki wolniejszemu procesowi odwirowywania krwi – niż w trakcie uzyskiwania osocza bogatopłytkowego – preparat podawany do skóry jest bogatszy w różnorodne komórki wpływające pozytywnie na procesy regeneracyjne. Sprawia to, że efekty zabiegu utrzymują się dłużej.

W przypadku leczenia nadmiernego wypadania włosów, regeneracja i stymulacja komórek skóry powoduje odrost większej ilości i mocniejszych włosów. Zabieg sprawdza się zarówno u kobiet, jak również u mężczyzn we wczesnej fazie łysienia.

Procedury lecznicze wymagające użycia własnej krwi pacjenta, czyli materiału autologicznego, zaliczane są do jednych z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, ze względu na znikome ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych lub nietolerancji. Zabieg szczególnie polecany dla alergików i osób ceniących naturalne metody umożliwiające regenerację i odżywienie skóry.

Wskazania do zabiegu

Zmarszczki i bruzdy
Szara, pozbawiona blasku skóra
Utrata elastyczności skóry
Długotrwałe działanie przeciwzmarszczkowe

Przeciw wskazania do zabiegu

Aktywna opryszczka (w przypadku skłonności do pojawienia wykwitów opryszczkowych na 1 dzień przed, w dniu zabiegu oraz 3 dni po należy stosować Acyklowir w schemacie 3x400mg)
Okres ciąży i karmienia piersią
Choroba nowotworowa
Infekcje i stany zapalne w okolicy zabiegowej
Stosowanie leków przeciwzakrzepowych
Nieustabilizowana cukrzyca
Choroby autoimmunologiczne
Tendencja do powstawania blizn przerostowych (keloidów)
Immunosupresja
Epilepsja
Ostre lub przewlekłe choroby skóry w obszarze zabiegu

Zalecenia pozabiegowe

Przez dobę należy unikać dotykania, ściskania i masowania okolicy zabiegowej.
Dobę po zabiegu należy unikać spożywania alkoholu.
Przez 4 doby należy unikać intensywnego wysiłku, wizyty w saunie, na basenie.
Należy stosować ochronę przeciwsłoneczną i filtry SPF 50.
Należy dbać o dobre nawodnienie organizmu (minimum 1,5l płynów dziennie).

Zobacz wszystkie zabiegi w Pelle clinic

Zobacz