od 200 zł

Lipoliza iniekcyjna

Zabiegi lipolizy iniekcyjnej są alternatywą dla bolesnych i obarczonym powikłaniami zabiegów chirurgicznych jak liposukcja. Jest to bezpieczniejsza metoda efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru.

Umów wizytę

Opis zabiegu

Lipoliza to zabieg modelowania sylwetki pozwalający na bezoperacyjną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Za pomocą iniekcji substancję czynną wprowadza się do tkanki podskórnej. W miejscu wstrzyknięcia powstaje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. Dochodzi do rozpuszczenia komórek tłuszczowych. Uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu.

Zabieg lipolizy jest przeznaczony dla osób z normalną wagą lub niewielką nadwagą. Pomaga usunąć tzw. miejscowe otłuszczenia (fałdy na plecach, brzuch, uda), których trudno pozbyć się w wyniku diety czy ćwiczeń fizycznych. U pacjentów z dużą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny.

Jak wygląda zabieg

Przed zabiegiem na wybrane okolice może zostać nałożona maść ze środkiem znieczulającym. Dzięki stosowaniu bardzo cienkich igieł zabieg jest dobrze tolerowany przez pacjentów. W iniekcji pojawia się zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, które szybko ustępuje.

Po zabiegu może pojawić się obrzęk i utrzymujące się bolesne zaczerwienienie, swędzenie czy drobne krwiaki. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności. Zabiegi powtarza się średnio 2-3 razy w odstępach 6 tygodniowych, w zależności od ilości tkanki tłuszczowej. Zabieg ten jest idealnym uzupełnieniem diety oraz ćwiczeń.

Efekty zabiegu

Utrata kilku cm w obwodzie w miejscu iniekcji,
Lepszy metabolizm komórek skóry,
Lepsze mikrokrążenie,
Stymulacja regeneracji skóry,
Lepsze odżywienie skóry

.

Wskazania do zabiegu

Wskazania do zabiegu to miejscowe otłuszczenie ciała. Lipoliza wykonywana jest najczęściej w okolicach nadmiernych nagromadzeń tkanki tłuszczowej: podbródek, brzuch, bryczesy, uda, ramiona.

Przeciwwskazania do zabiegu

Okres ciąży i karmienia piersią,
Choroba nowotworowa
Infekcje i stany zapalne w okolicy zabiegowej,
Stosowanie leków przeciwzakrzepowych
Nieustabilizowana cukrzyca
Choroby autoimmunologiczne,
Tendencja do powstawania blizn przerostowych(keloidów)
Immunosupresja
Epilepsja
Ostre lub przewlekłe choroby skóry w obszarze zabiegu
Choroby wątroby i nerek

Zalecenia pozabiegowe

Przez dobę należy unikać dotykania, ściskania i masowania okolicy zabiegowej.
Dobę po zabiegu należy unikać spożywania alkoholu.
Przez 4 doby należy unikać intensywnego wysiłku, wizyty w saunie, na basenie
Nie należy stosować leków przeciwzapalnych
Należy dbać o dobre nawodnienie organizmu (minimum 1,5l płynów dziennie)

Zobacz wszystkie zabiegi w Pelle clinic

Zobacz