Lipoliza iniekcyjna
Zabiegi lipolizy iniekcyjnej są alternatywą dla bolesnych i obarczonym powikłaniami zabiegów chirurgicznych jak liposukcja. Jest to bezpieczniejsza metoda efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru.
Umów wizytęZabiegi lipolizy iniekcyjnej są alternatywą dla bolesnych i obarczonym powikłaniami zabiegów chirurgicznych jak liposukcja. Jest to bezpieczniejsza metoda efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru.
Umów wizytęLipoliza to zabieg modelowania sylwetki pozwalający na bezoperacyjną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Za pomocą iniekcji substancję czynną wprowadza się do tkanki podskórnej. W miejscu wstrzyknięcia powstaje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. Dochodzi do rozpuszczenia komórek tłuszczowych. Uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu.
Zabieg lipolizy jest przeznaczony dla osób z normalną wagą lub niewielką nadwagą. Pomaga usunąć tzw. miejscowe otłuszczenia (fałdy na plecach, brzuch, uda), których trudno pozbyć się w wyniku diety czy ćwiczeń fizycznych. U pacjentów z dużą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny.
Przed zabiegiem na wybrane okolice może zostać nałożona maść ze środkiem znieczulającym. Dzięki stosowaniu bardzo cienkich igieł zabieg jest dobrze tolerowany przez pacjentów. W iniekcji pojawia się zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, które szybko ustępuje.
Po zabiegu może pojawić się obrzęk i utrzymujące się bolesne zaczerwienienie, swędzenie czy drobne krwiaki. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności. Zabiegi powtarza się średnio 2-3 razy w odstępach 6 tygodniowych, w zależności od ilości tkanki tłuszczowej. Zabieg ten jest idealnym uzupełnieniem diety oraz ćwiczeń.
Utrata kilku cm w obwodzie w miejscu iniekcji,
Lepszy metabolizm komórek skóry,
Lepsze mikrokrążenie,
Stymulacja regeneracji skóry,
Lepsze odżywienie skóry
.
Wskazania do zabiegu to miejscowe otłuszczenie ciała. Lipoliza wykonywana jest najczęściej w okolicach nadmiernych nagromadzeń tkanki tłuszczowej: podbródek, brzuch, bryczesy, uda, ramiona.
Okres ciąży i karmienia piersią,
Choroba nowotworowa
Infekcje i stany zapalne w okolicy zabiegowej,
Stosowanie leków przeciwzakrzepowych
Nieustabilizowana cukrzyca
Choroby autoimmunologiczne,
Tendencja do powstawania blizn przerostowych(keloidów)
Immunosupresja
Epilepsja
Ostre lub przewlekłe choroby skóry w obszarze zabiegu
Choroby wątroby i nerek
Przez dobę należy unikać dotykania, ściskania i masowania okolicy zabiegowej.
Dobę po zabiegu należy unikać spożywania alkoholu.
Przez 4 doby należy unikać intensywnego wysiłku, wizyty w saunie, na basenie
Nie należy stosować leków przeciwzapalnych
Należy dbać o dobre nawodnienie organizmu (minimum 1,5l płynów dziennie)