700 zł

Osocze bogatopłytkowe

Zabieg ten znany również jako wampirzy lifting. Osocze otrzymuje się z krwi obwodowej pobranej od pacjenta i odwirowanej. Zawiera ono czynniki wzrostu, dzięki czemu może stymulować procesy regeneracyjne.

Umów wizytę

Opis zabiegu

Czynniki wzrostu uwalniane z płytek krwi znajdujących się w osoczu przyspieszają dzielenie, rozwój i różnicowanie się komórek. Stymulują komórki macierzyste oraz fibroblasty znajdujące się w skórze i pobudzają tworzenie się kolagenu oraz macierzy międzykomórkowej. Wpływają korzystnie na jakość połączeń międzykomórkowych oraz na tworzenie nowych naczyń krwionośnych i poprawę mikrokrążenia. Czynniki wzrostu inicjują i przyśpieszają procesy regeneracji i odbudowy skóry, promując gojenie się i naturalne, ozdrowieńcze mechanizmy naszego organizmu.

Efektem zastosowania serii zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest poprawa elastyczności, napięcia i gęstości oraz ujednolicenie kolorytu skóry. Staje się lepiej ukrwiona, a procesy odnowy przebiegają w niej znacznie szybciej. W efekcie skóra staje się gładsza i wyraźnie młodsza. Wygładzają się drobne zmarszczki, a twarz nabiera blasku.

Osocze bogatopłytkowe najlepiej jest podawać w serii - przeważnie zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów w odstępach co 1-2 tygodnie. W przypadku blizn i rozstępów może być potrzebnych więcej zabiegów.

Wskazania do zabiegu

Zmarszczki i bruzdy
Szara, pozbawiona blasku skóra
Utrata elastyczności skóry
Długotrwałe działanie przeciwzmarszczkowe

Przeciwwskazania do zabiegu

Aktywna opryszczka(w przypadku skłonności do pojawienia wykwitów opryszczkowych na 1 dzień przed, w dniu zabiegu oraz 3 dni po należy stosować Acyklowir w schemacie 3x400mg)
Okres ciąży i karmienia piersią,
Choroba nowotworowa
Infekcje i stany zapalne w okolicy zabiegowej,
Stosowanie leków przeciwzakrzepowych
Nieustabilizowana cukrzyca
Choroby autoimmunologiczne,
Tendencja do powstawania blizn przerostowych(keloidów)
Immunosupresja
Epilepsja
Ostre lub przewlekłe choroby skóry w obszarze zabiegu

Zalecenia pozabiegowe

Przez dobę należy unikać dotykania, ściskania i masowania okolicy zabiegowej.
Dobę po zabiegu należy unikać spożywania alkoholu.
Przez 4 doby należy unikać intensywnego wysiłku, wizyty w saunie, na basenie
Należy stosować ochronę przeciwsłoneczną i filtry SPF 50.
Należy dbać o dobre nawodnienie organizmu (minimum 1,5l płynów dziennie)

Zobacz wszystkie zabiegi w Pelle clinic

Zobacz